No tak, wszystko na mojej głowie, nawet przyprawy. Kiedy widzisz, że cała szuflada wypełniona jest czarnymi pokrywkami słoiczków, to co gwarantuje, że do twojego gotowanego kurczaka nie trafi chili zamiast kurkumy? Tylko czujny nos kota. No a kiedy. to już kot musi zadbać o kurkumę, to człowiek musi się zabrac do roboty, czyli zrobić  pojemniki na przyprawy DIY :) Co do kurkumy jest bezpieczna dla kota, no a nawet zdrowa :)

kot w kuchni

No, ale kiedyś było jeszcze gorzej. Torebki, mnóstwo torebek z przyprawami. Połowa rozsypana w szufladzie. Chaos i mało czarnego :P Pierwszym krokiem było nadanie kierunku zmianom. Słoiczki muszą być czarne. Wiadomo. Wystrój w chacie musi pasować do kociego futra. Żeby kłaki, fruwające wszędzie, się w oczy potem nie rzucały :P Można ewentualnie dorzucić trochę bieli.

Słoiczki znalazłem na allegro u tego sprzedawcy. (Można je kupić także w jego sklepie www TUTAJ.) Są w różnych rozmiarach – nasze mają 6 cm wysokości, są szklane i bezpieczne do przechowywania żywności. Na wszelki wypadek pokrywek nie myliśmy w zmywarce, ale coś czujemy, że by przetrwały.
Pokrywki przed malowaniem przetarliśmy, żeby nic, na przykład tłustego, nie przeszkadzało w pisaniu po nich. Użyliśmy dla wygody chusteczek do okularów z Rossmanna :DMarkerów wypróbowaliśmy mnóstwo, bo Ania wybredna. Nic tylko, żeby cienko pisał, żeby był naprawdę biały, maruda :P
kuchenne DIYWybór padł na marker olejowy Pilot, super cienki i super biały, kupiony na czytam.pl.pojemniki na przyprawy

Zanim się podpisze pokrywki, można najpierw naszkicować wzory napisów i rysunków, ale niekoniecznie. Jeśli coś nie wyjdzie, bardzo łatwo oczyścić pokrywkę. Można zmyć nieudane dzieło zmywaczem do paznokci, albo po prostu zdrapać napis i zrobić go na nowo. 
pojemniki na przyprawy DIY

Jeśli nie umiecie rysować, to nic straconego. Wystarczą oryginalne literki. Nie macie na nie pomysłu? Oto proszę linki dwa do literkowych podpowiadaczy:  www.1001fonts.com i www.myfonts.com

24 gotowe słoiczki zostały poddane próbie: czy kotu się spodoba. Test polegał na paczaniu i ewentualnym zrzuceniu, tudzież nie zrzuceniu. Przetrwały wszystkie :P
koci pomocnicy

Oto są wszystkie.  Całe na czarno. No dobra… Na czarno – biało. Całe popisane ;)
pojemniki na przyprawy DIT handmade

Naszą inspiracją był wpis na blogu Basi Szmydt, znajdziesz go TUTAJ :) My tylko bardzo leniwi i słoiki nie są hand made.

Nasza przyprawowa szuflada już nie jest powodem frustracji, bo do jasnej Marcelki nie mogłeś trafić w imbir! Teraz pieprz już też nie wciśnie się przed paprykę ;)

IKEA i pojemniki na przyprawy DIY